Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Asociácia fakultných nemocníc sa premenovala

Kategória: Spravodajstvo

Asociácia štátnych nemocníc Slovenskej republiky zároveň prevzala všetky práva a povinnosti členov pôvodného združenia.

KOŠICE 7. januára (SITA) - Záujmové združenie Asociácia fakultných nemocníc SR sa premenovalo na Asociáciu štátnych nemocníc Slovenskej republiky. Ako v pondelok informovala hovorkyňa asociácie Ladislava Šustová, udialo sa tak v súlade so zmenou stanov, ku ktorej došlo 17. decembra 2012.

"Asociácia štátnych nemocníc Slovenskej republiky zároveň prevzala všetky práva a povinnosti členov združenia z Kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa uzavretej medzi Slovenským odborovým zväzom zdravotníctva a sociálnych služieb a Asociáciou fakultných nemocníc Slovenskej republiky," uviedol predseda predstavenstva a prezident Asociácie štátnych nemocníc SR Jozef Valocký. Vedenie asociácie očakáva, že po zmene stanov a názvu prejavia záujem stať sa jej členmi aj ďalšie zdravotnícke zariadenia, ktorých zriaďovateľom je štát alebo má v nich majetkovú účasť.

V súčasnosti má Asociácia štátnych nemocníc Slovenskej republiky šestnásť členov.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.