Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Chorých na ARO pribudlo vrátane prípadov chrípky

Kategória: Spravodajstvo

Chorých na akútne respiračné ochorenia, ako aj na chrípku počas 4. týždňa na Slovensku pribudlo.

 Bratislava 29. januára (TASR) - Chorých na akútne respiračné ochorenia, ako aj na chrípku počas 4. týždňa na Slovensku pribudlo. Lekári nahlásili 4863 prípadov chrípky a jej podobných ochorení. Počas týždňa bolo zaznamenaných celkovo 50.389 akútnych respiračných ochorení (ARO) vrátane chrípky. Najviac chorých je v Žilinskom kraji.
      "Chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 7,7 percenta," informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný. V prípade chrípky vzrástla o 11,4 percenta. Vysoká chorobnosť zatvorila počas týždňa 33 materských škôl a štyri základné školy.
      Chrípková sezóna potrvá až do apríla budúceho roka. Nie každé prechladnutie či kašeľ však automaticky znamená, že človek dostal chrípku. Tá prichádza náhle a sprevádzajú ju vysoké teploty aj nad 40 stupňov. Odborníci pri prvých príznakoch radia ostať doma a liečiť sa až do uzdravenia. Odporúčané sú lieky na tlmenie bolesti hlavy, svalov a zníženie teploty.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.