Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Dlh troch nemocníc v TSK prevýšil 34 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Pokiaľ sa ich riaditeľom nemocníc nepodarí stabilizovať, je predseda kraja pripravený ich odvolať.

TRENČÍN 10. apríla (SITA) - Dlh troch nemocníc, ktoré má v správe Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), je viac ako 34 mil. eur. Ešte v decembri predseda kraja Jaroslav Baška zvolal stretnutie riaditeľov všetkých troch zdravotníckych zariadení, kde si stanovili ciele, ako nemocnice stabilizovať. Pokiaľ sa to šéfom nemocníc nepodarí, je Baška pripravený ich odvolať. "Určite tam budú aj isté nepopulárne opatrenia, ale musí to byť urobené, aby sa zastabilizovali, ostali fungovať a aby zostali poskytovať zdravotnícku starostlivosť v jednotlivých regiónoch Trenčianskeho kraja. Musia tu ostať a musia fungovať,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede Baška. Presný termín, dokedy majú riaditelia čas na stabilizáciu dlhov, nechcel konkretizovať. 

Kraj má v správe nemocnicu v Považskej Bystrici, Myjave a Bojniciach. Kým v minulosti bola najväčším problémom nemocnica v Považskej Bystrici, momentálne najviac narastá zadlženosť tej bojnickej. Podľa Bašku za tým stoja práve zvýšenia platov jej zamestnancov, ktoré nie sú kryté platbami zo zdravotných poisťovní. "Tam si budú musieť tiež istým spôsobom uvedomiť aj zamestnanci, že buď to bude naďalej takto pokračovať a tá nemocnica ľahne a pôjde do exekúcie, alebo sa nájde nejaký spôsob, ako to zastabilizovať,“ vyhlásil Baška. Predaj nemocníc predseda TSK vylučuje. 

Dlh považskobystrickej nemocnice bol ku koncu minulého roka 15,512 mil. eur, myjavskej 5,753 mil. eur a bojnickej 13,42 mil eur. 

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.