Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Dlhy nemocníc voči Sociálnej poisťovni stále rastú

Kategória: Spravodajstvo

Ku koncu mája tohto roka eviduje Sociálna poisťovňa pohľadávky voči zdravotníckym zariadeniam takmer 64,6 mil. eur.

BRATISLAVA 26. júna (SITA) - Zdravotnícke zariadenia dlhovali Sociálnej poisťovni (SP) na neuhradenom poistnom ku koncu mája tohto roka takmer 64,6 mil. eur. V porovnaní s koncom uplynulého roka tak pohľadávky voči nemocniciam narástli takmer o 15,9 mil. eur. Sociálnej poisťovni na neuhradenom poistnom dlhovalo celkovo 20 zdravotníckych zariadení, z čoho päť bolo v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva (MZ) a 15 transformovaných. Vyplýva to z informácie o vývoji pohľadávok Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam k 31. máju tohto roka, ktorý vzala vláda ne vedomie.

Na celkovom dlhu mali najvyšší podiel nemocnice MZ, ktoré ku koncu minulého mesiaca dlhovali takmer 38,4 mil. eur. Oproti predchádzajúcemu mesiacu pohľadávky voči nim narástli o 2,4 mil. eur. Nárast dlhu eviduje Sociálna poisťovňa pri štyroch nemocniciach v pôsobnosti rezortu zdravotníctva. Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam eviduje poisťovňa ku koncu mája pohľadávky vo výške 26,2 mil. eur. Ich dlhy sa tak oproti aprílu zvýšili o 0,6 mil. eur. Pohľadávky SP rástli voči deviatim transformovaným zdravotníckym zariadeniam.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.