Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Do zdravotníckych tímov sa už prihlásilo vyše 70 dobrovoľníkov

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: Ministerstvo zdravotníctva SR

Slovensko sa pripravuje na možný nárast vojnových utečencov z Ukrajiny. V prípade, že hraničné priechody nebudú zvládať nápor Ukrajincov utekajúcich pred vojnou, do prevádzky budú uvedené HOT-SPOTy na hraničných priechodoch.

Ministerstvo zdravotníctva SR ešte v piatok zriadilo emailovú adresu pre dobrovoľníkov dobrovolnici.ukrajina@health.gov.sk, ktorí sa v prípade potreby zapoja do práce zdravotníckych tímov v aktivovaných HOT-SPOToch. Do dnešného dňa sa do zoznamu dobrovoľníkov prihlásilo viac ako 70 ľudí.

Ministerstvo zdravotníctva je v úzkom kontakte s rezortom vnútra, ktorý koordinuje aktivity na našej východnej hranici. V prípade potreby môžu byť takého zdravotnícke tímy zapojené do práce v HOT-SPOToch, ale aj v núdzových zariadeniach pre vojnových utečencov.

Záujemcom, ktorí sa chcú prihlásiť do zoznamu dobrovoľníkov odporúčame, aby sa prihlásili na adrese dobrovolnici.ukrajina@health.gov.sk a uviedli:

  • meno a priezvisko

  • bydlisko

  • telefonický kontakt

  • e-mail

  • kvalifikácia/špecializácia (okrem vzdelania aj rôzne kurzy, napr. kurz prvej pomoci,…)

V prípade, že bude potrebné využiť služby dobrovoľníkov v zdravotníckych tímov, rezort zdravotníctva bude záujemcov kontaktovať a v spolupráci s ministerstvom vnútra zabezpečí ich koordinované zapojenie do humanitárnych aktivít a pomoci vojnovým utečencom z Ukrajiny.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.