Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Dôvera bude platiť viac za preventívne prehliadky

Kategória: Spravodajstvo

Zdravotná poisťovňa Dôvera zvyšuje všeobecným lekárom pre deti a všeobecným lekárom pre dospelých aj kapitáciu.

BRATISLAVA 30. marca (SITA) - Zdravotná poisťovňa Dôvera bude všeobecným lekárom platiť od nasledujúceho mesiaca viac za preventívne prehliadky, zvýši aj kapitáciu. Ako informovala PR špecialistka Dôvery Monika Šimunová, so zástupcami lekárov sa dohodli na úprave zmlúv k prvému aprílu toho roka.

Všeobecní lekári pre dospelých dostanú za vykonanie preventívnej prehliadky po novom 15,20 eura, čo predstavuje 23-percentné navýšenie. Viac peňazí za prevenciu pošle Dôvera aj pediatrom. Platby porastú o vyše 11 percent. "Preventívnych prehliadok je viacero (25) s rôznou cenou, u všetkých došlo k zvýšeniu platby v rozmedzí od 13,65 eur do 15,21 eur," uviedla Šimunová. Dôvera zároveň zvýšila všeobecným lekárom pre deti ako aj všeobecným lekárom pre dospelých kapitáciu (mesačnú paušálnu platbu, pozn. red.) o viac ako päť percent. 

Vyššie ceny bude zdravotná poisťovňa platiť aj za návštevu ambulantného lekára u pacienta doma a USG vyšetrenie u gynekológa. Ako Šimunová vysvetlila, presná kalkulácia závisí od skutočného vykazovania v minulom roku a potreby jednotlivých lekárov. 

Ceny za preventívne prehliadky ako aj kapitáciu zvyšovali na začiatku roka Všeobecná zdravotná poisťovňa i zdravotná poisťovňa Union.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.