Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

FNsP Prešov ponúka na prenájom i predaj časť majetku

Kategória: Spravodajstvo

Ponúkaný pozemok vyčíslila nemocnica na 178 tis. eur. Prenájom nebytových priestorov by jej mal ročne priniesť minimálne cez sedem tis. eur.

BRATISLAVA 12. mája (SITA) - Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J.A. Reimana v Prešove ponúka na predaj i na prenájom časť majetku, ktorý má vo svojej správe. Nemocnica sa rozhodla predať pozemok na Šafaríkovej ulici v Prešove. Primeranú cenu zaň vyčíslila na 178 tisíc eur. FNsP požaduje od záujemcov zábezpeku vo výške 89 tis. eur. O pozemok sa môžu uchádzať do 16. mája tohto roka.

Ďalšie peniaze má nemocnici priniesť prenájom vymedzených nebytových priestorov označených ako Psychiatria a Monoblok I. Prenajímaním získa zdravotnícke zariadenie ročne minimálne cez 7 200 eur. Podľa hovorkyne prešovskej nemocnice Renáty Cenkovej ide o dočasne prebytočný majetok. "Predmetné nebytové priestory nikdy neslúžili, ani toho času neslúžia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale sú určené na poskytovanie služieb nesúvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti pre zamestnancov FNsP Prešov, pacientov, ako aj širokú verejnosť," uviedla Cenková. Budova označená ako psychiatria sa nachádza na Sládkovičovej ulici, Monoblok I. zase na ulici Hollého.

Nemocnica v Prešove bola povýšená na fakultnú v roku 2002. Nemocnica v spolupráci s Fakultou zdravotníctva Prešovskej univerzity zabezpečuje odbornú výučbu vysokoškolákov vo viacerých akreditovaných odboroch, ktoré sú zamerané na výchovu zdravotníckeho personálu s výnimkou lekárov.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.