Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Francúzska vláda zníži daň z pohonných hmôt

Kategória: Spravodajstvo

Francúzsky vládny kabinet okrem toho pripravuje zvýšenie množstva finančných prostriedkov, ktoré si budú môcť občania uložiť na štátom garantovaných sporiacich účtoch

PARÍŽ 22. augusta (SITA, Reuters, AP) - Francúzska vláda pripravuje zníženie dane z pohonných hmôt, aby znížila dopad rastúcich cien v krajine na francúzske domácnosti. Informoval o tom francúzsky premiér Jean-Marc Ayrault. Premiér však neposkytol ďalšie detaily o tomto znížení, nazval ho malým a dočasným. Francúzska vláda rovnako ako vlády iných európskych krajín čelia obavám zo spomaľujúcej ekonomiky a zo zadlžených verejných financií.

Francúzska vláda sa navyše chystá zvýšiť množstvo finančných prostriedkov, ktoré si budú môcť občania uložiť na štátom garantovaných sporiacich účtoch. Vláda ich plánuje zdvojnásobiť. "Plánujeme okamžité navýšenie týchto prostriedkov o 25 %, chceli by sme ich však zdvojnásobiť. Je to záväzok francúzskeho prezidenta a bude splnený," povedal Ayrault. Zvýšenie by sa malo uskutočniť v dvoch krokoch. Tieto účty ponúkajú sporiteľom štedrú úrokovú sadzbu a pre vládu je to zdroj investičných prostriedkov, ktoré nevstupujú do verejného dlhu.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.