Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Kúpele Štrbské Pleso vlani so stratou 48 tis. eur.

Kategória: Spravodajstvo

Na strate spoločnosti sa mali podieľať nízke tržby a vysoké prevádzkoví náklady.

BRATISLAVA 26. mája (SITA) - Kúpele Štrbské pleso a.s., skončili uplynulý rok v strate 48 tis. eur. Rok predtým hospodárili kúpele so ziskom 1,5 mil. eur. Na minuloročnej strate spoločnosti sa podieľal pokles tržieb zo služieb a vysoké prevádzkové náklady. Vyplýva to z výročnej správy spoločnosti za rok 2012.

Spoločnosť eviduje za minulý rok značný pokles tržieb za predaj výrobkov a služieb. Kým v roku 2011 jej priniesli tržby 535 tis. eur, v nadchádzajúcom roku to bolo len 14,5 tis. eur. Za materiál, energie, či služby uhradili kúpele 52,5 tis. eur, čo je v porovnaní s rokom 2011 o 300,5 tis. eur menej.

Spoločnosť disponovala v uplynulom roku majetkom v objeme 942 tis. eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom jeho výška klesla takmer o 90 tis. eur. Neobežný majetok z toho tvoril 820 tis. eur, v roku 2011 predstavoval viac ako 933 tis. eur. Obežný majetok v uplynulom roku dosiahol 121 tis. eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku takmer o 25 tis. eur viac. Základné imanie spoločnosti zostalo na úrovni 6,6 mil. eur. Kúpele v medziročnom porovnaní znížili svoje záväzky o 40 tis. eur. Kým v roku 2011 boli 82 tis. eur, rok na to predstavovali 42 tis. eur.

Kúpele Štrbské pleso a.s., vznikli v roku 1995. Boli vybudované za účelom správy liečebných domov Hviezdoslav, Jánošík, Kriváň, Solisko a hotela Helios. Posledné dve spomínané objekty boli predané. Zo zvyšných troch bol vybudovaný hotel, ktorý prevádzku začal v roku 2009. Prevádzkovateľom je spoločnosť BHP Tatry, s.r.o.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.