Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Kurz prvej pomoci si môžu žiaci autoškoly urobiť cez Krajinu záchrancov

Kategória: Spravodajstvo

Teoretickú aj praktickú časť kurzu prvej pomoci si budú môcť urobiť žiaci autoškoly aj cez projekt Krajina záchrancov.

Bratislava 9. septembra (TASR) – Teoretickú aj praktickú časť kurzu prvej pomoci si budú môcť urobiť žiaci autoškoly aj cez projekt Krajina záchrancov. "E-learning Krajiny záchrancov spolu s praktickým nácvikom získal akreditáciu ministerstva zdravotníctva a doklad o jeho absolvovaní už uznávajú aj autoškoly," informoval dnes na tlačovej konferencii prezident Slovenského Červeného kríža (SČK) a odborný garant projektu Viliam Dobiáš.
      Teoretické základy získajú žiaci autoškoly zdarma prostredníctvom ôsmich lekcií na stránke www.prvapomoc.sk. Dobiáš priblížil, že e-learning si do dnešného dňa vyskúšalo viac ako 4000 ľudí, pričom ho štvrtina absolvovala a získala certifikát. "Iba z internetu sa však resuscitovať ešte nikto nenaučil, preto chceme, aby sa čo najviac hlásilo aj na praktické nácviky," upozornil Dobiáš.
      Po absolvovaní e-learningu si záujemcovia môžu objednať zľavnený a skrátený praktický výcvik priamo na stránke, ktoré SČK a Falck Academy ponúkajú. Záujemcovia sa doteraz objednávali priamo v jednom z 50 kontaktných miest.
      Novinky predstavila Krajina záchrancov pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci, ktorý bude 13. septembra. Tento projekt motivuje ľudí na osvojenie si základov prvej pomoci od februára minulého roka. Spustila ho spoločnosť Pfizer so Slovenským Červeným krížom, spoločnosťou Falck Academy či Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.