Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ by malo vrátiť 3,9 mil. eur z eurofondov na eHealth

Kategória: Spravodajstvo

Informáciu prináša týždenník Trend vo svojom aktuálnom vydaní. Ako uvádza, o vrátenie peňazí žiada ministerstvo financií, mali byť totižto použité v rozpore s pravidlami.

BRATISLAVA 13. novembra (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva by malo vrátiť časť z eurofondov určených na elektronizáciu slovenského zdravotníctva (eHealth). Ide o čiastku 3,9 mil. eur, čo predstavuje desať percent z celkovej sumy, ktorú Európska únia poskytla na tento projekt.

Informáciu prináša týždenník Trend vo svojom aktuálnom vydaní. O vrátenie peňazí žiada rezort financií, ktorý kontroluje využitie eurofondov na informatizáciu. Ako týždenník uvádza, podľa kontroly boli peniaze totiž použité v rozpore s pravidlami. "Pokiaľ ide o otázku vrátenia finančných prostriedkov z eurofondov, MZ SR požiadalo ministerstvo financií, aby dané skutočnosti postúpilo na preverenie Úradu pre verejné obstarávanie,“ uviedla pre Trend hovorkyňa MZ SR Zuzana Čižmáriková. 

Ako týždenník pripomína, eHealth sa ťahá už od prvej vlády Roberta Fica. V prvej fáze naň bolo z Operačného programu Informatizácia spoločnosti vyčlenených 39 miliónov eur, tender na realizáciu vyhralo konzorcium na čele s IT spoločnosťami Ness a Lynx. Celkovo by elektronizácia zdravotníctva mala stáť okolo sto miliónov eur.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.