Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ opäť pokutovalo farmafirmy pre nedostupné lieky

Kategória: Spravodajstvo

Ďalšie štyri pokuty, každú vo výške 10 000 eur, udelilo ministerstvo zdravotníctva dvom farmaceutickým spoločnostiam.

BRATISLAVA 21. júna (SITA) - Pokuty firmy dostali pre nedostupnosť liekov. V prvom prípade ministerstvo na chýbajúci liek na zníženie cholesterolu s nulovým doplatkom pacienta upozornil občan. V druhom prípade sa zistilo, že na našom trhu nie sú ďalšie tri kategorizované lieky na liečbu epileptických záchvatov. Na všetky je nulový doplatok, informuje riaditeľka komunikačného odboru ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Nie je to po prvý raz, čo ministerstvo pokutuje farmaceutické spoločnosti. V priebehu ôsmich mesiacov ministerstvo za nedostupnosť liekov udelilo pokuty v celkovej výške 70 000 eur. "Vo všeobecnosti platí, že povinnosťou každého držiteľa registrácie lieku, resp. jeho zástupcu, je zabezpečiť dostupnosť liekov v takom rozsahu, aby nebola ohrozená zdravotná starostlivosť," pripomína Čižmáriková.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov