Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ pripravuje kampaň na Operačný program Zdravotníctvo

Kategória: Spravodajstvo

Koľko peňazí si kampaň vyžiada bude známe, až po tom čo rezort vyhlási verejné obstarávanie na dodávateľa.

 

 

 

BRATISLAVA 18. novembra (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) pripravuje mediálnu a informačnú kampaň s cieľom odprezentovať Operačný program Zdravotníctvo (OPZ). Koľko peňazí si vyžiada, bude známe až po tom, čo rezort vyhlási verejné obstarávanie na dodávateľa. Ten by mal kreatívne a ideovo stvárniť posolstvo OPZ. "Kampaň bude financovaná z finančných prostriedkov Technickej pomoci Operačného programu Zdravotníctvo, ktoré sú určené na informovanie a publicitu operačného programu," uviedla hovorkyňa MZ Zuzana Čižmáriková. Ako pokračovala, tieto financie nie je možné použiť na iné účely vrátane projektov.

Kampaň má informovať širokú verejnosť o OPZ, jeho výsledkoch i dopadoch na zlepšenie poskytovania zdravotnej starostlivosti. OPZ je v rámci Slovenska najúspešnejším operačným programom s projektmi za viac ako 290 miliónov eur a výškou čerpania prostriedkov na úrovni 60 %.

"V dnešnej dobe už 11 špecializovaných a 15 všeobecných nemocníc poskytuje lepšiu zdravotnú starostlivosť vďaka prostriedkom z OPZ a viac ako 37 zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti bolo zrekonštruovaných alebo zmodernizovaných, okrem toho bolo vytvorených 232 nových pracovných miest," povedala Čižmáriková. Ministerstvo považuje za dôležité, aby sa vedelo o prínosoch OPZ. "Zlepšením informovanosti širokej verejnosti sa zvýši dostupnosť kvalitnej zdravotnej starostlivosti v každom regióne Slovenska," skonštatovala Čižmáriková.

Informovanie o výsledkoch operačných programov má byť povinnosťou každého riadiaceho orgánu v rámci štrukturálnych fondov s cieľom odprezentovať úspešné dopady kohéznej politiky EÚ na občanov.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.