Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

MZ SR rozdelí 515 tis. eur na protidrogové aktivity

Kategória: Spravodajstvo

O úspešných žiadateľoch dotácií sa rozhodne najneskôr do konca novembra tohto roka.

BRATISLAVA 7. augusta (SITA) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) rozdelí ešte v tomto roku 515 tis. eur na protidrogové projekty. Na úspešných žiadateľov o dotáciu čaká od päťtisíc do 50 tis. eur. "Cieľom poskytovania dotácií je finančná podpora aktivít deklarovaných v Národnej protidrogovej stratégii Slovenskej republiky na obdobie rokov 2013 - 2020, podpora programov, aktivít, inovatívnych prístupov a tiež snaha zachovať kontinuitu realizovaných aktivít a iniciatív v protidrogovej oblasti, ktoré majú obsiahnuť oblasť prevencie drogových závislostí, oblasť liečby drogových závislostí a oblasť a resocializácie drogovo závislých osôb." konštatuje MZ SR.

Prioritami na tento rok sú zníženie dopytu po drogách, veda, výskum, informovanosť a posilnenie spolupráce partnerov protidrogovej politiky a propagácia národnej protidrogovej stratégie. Žiadatelia sa o dotácie môžu uchádzať do 7. októbra tohto roka. Rezort vyhodnotí žiadosti najneskôr do konca novembra 2013.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.