Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Na Skalke pri Kremnici ochoreli v škole prírody desiatky detí

Kategória: Spravodajstvo

V jednom z hotelov na Skalke pri Kremnici ochoreli deti v škole v prírode. Výskyt alimentárnych ochorení u týchto detí z jednej handlovskej a jednej bratislavskej základnej školy (ZŠ) bol na Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) SR v Žiari nad Hronom nahlásený vo štvrtok 4. júna.

Žiar nad Hronom 5. júna (TASR) - V jednom z hotelov na Skalke pri Kremnici ochoreli deti v škole v prírode. Výskyt alimentárnych ochorení u týchto detí z jednej handlovskej a jednej bratislavskej základnej školy (ZŠ) bol na Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) SR v Žiari nad Hronom nahlásený vo štvrtok 4. júna. 
      "V prvom prípade bolo v hoteli 38 žiakov a traja dospelí a v druhom 39 žiakov a tiež traja dospelí. Okrem pedagogických pracovníkov boli v hoteli aj štyria animátori a dve zdravotníčky," informovala hovorkyňa RÚVZ v Banskej Bystrici Mária Tolnayová. 
      Učiteľka zo ZŠ Bratislava nahlásila ochorenie vo štvrtok ráno vzápätí po tom, čo hospitalizovali tri deti na detskom oddelení žiarskej nemocnice. Pri epidemiologickom vyšetrovaní žiarski hygienici zistili, že ochorelo spolu 38 detí a traja dospelí. U troch hospitalizovaných detí bol vykonaný odber na virologické a bakteriologické vyšetrenie. 
      "Účastníci školy v prírode z Handlovej prerušili svoj pobyt už vo štvrtok a vrátili sa domov. Bratislavské deti zatiaľ ostávajú v zariadení s pravdepodobným odchodom 6. júna. V zariadení boli vykonané protiepidemické opatrenia, v ktorých sa pokračuje," dodala hovorkyňa.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.