Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú posledné dni

Kategória: Spravodajstvo

Ľudom ostávajú na prípadnú zmenu zdravotnej poisťovne posledné dva dni. Všetky preto v posledných septembrových dňoch rozšírili otváracie hodiny svojich kontaktných miest pre klientov.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Ľudom ostávajú na prípadnú zmenu zdravotnej poisťovne posledné dva dni. Všetky preto v posledných septembrových dňoch rozšírili otváracie hodiny svojich kontaktných miest pre klientov. Prepoistiť sa možno len raz ročne, zmena bude platiť od januára 2015. Slováci si môžu vybrať medzi troma zdravotnými poisťovňami, štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou alebo súkromnými Dôverou a Union ZP.
      "Skúsenosti z minulých rokov potvrdzujú, že veľká časť poistencov si možnosť podať prihlášku necháva na posledné dni," skonštatovala hovorkyňa VšZP Eva Ravingerová. Pobočky poisťovne preto budú otvorené do 18.00 h, v bratislavskom Lamači bude expozitúra ako vždy otvorená do 21.00 h. Bližšie informácie možno nájsť na webe VšZP.
      "Presný čas predĺžených hodín bude zverejnený pri každej pobočke na webe aj v jednotlivých kamenných pobočkách. Väčšina pobočiek Dôvery bude 30. septembra otvorená do 18.00 h, pobočka v Košiciach na Mojmírovej až do 20.00 h," priblížila PR špecialistka Dôvery Monika Šimunová. Dnes a v utorok Union ZP predĺži otváracie hodiny všetkých 38 kontaktných miest do 18.00 h.
      Prihlášku môže poistenec podať iba v jednej zdravotnej poisťovni. "Na to, aby bola zmena platná, musí mať poisťovňa do tohto dátumu  k dispozícii kompletne vyplnenú a podpísanú prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne. Pri prihláške cez webstránku alebo zákaznícku linku je dôležité v tento deň podpísanú prihlášku odoslať poštou s poštovou pečiatkou najneskôr 30. septembra," povedala hovorkyňa Union ZP Judita Smatanová. 
      Poistenci, ktorí plánujú zmenu ZP, by si mali u svojho ošetrujúceho lekára, ale aj odborného lekára - špecialistu overiť, či má uzatvorenú zmluvu s príslušnou zdravotnou poisťovňou. Práve to je rozhodujúca skutočnosť pre bezproblémové poskytovanie zdravotnej starostlivosti ošetrujúcim lekárom.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.