Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Národné centrum zdravotníckych informácií predstavilo aplikáciu eAlerts

Kategória: Spravodajstvo

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) predstavilo svoju prvú mobilnú aplikáciu eAlerts. Lekárom umožňuje získať okamžitý prehľad o aktuálnych a budúcich udalostiach v systéme ezdravie.

Bratislava 28. októbra (TASR) -  TASR o tom informoval hovorca NCZI Boris Chmel.
      Úlohou aplikácie je sprostredkovať dôležité oznamy a pripomenúť plánované udalosti. Na každú novú informáciu upozorní lekára notifikácia. „NCZI tak získalo spôsob okamžitej komunikácie. O náhlych udalostiach alebo zmenách sa doteraz lekári dozvedeli, až keď si otvorili e-mail alebo navštívili stránku ezdravia,“ priblížil generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.
      Aplikácia vznikla na základe požiadaviek lekárov na včasné informovanie v prípade zmien, noviniek a výpadkov komponentov Národného zdravotníckeho informačného systému. „Aplikáciu eAlerts vítame. Upozorní nás na zmeny a novinky v ezdraví, ako aj na výpadky systému. Budeme tak vedieť pohotovo zareagovať a namiesto elektronického receptu vystaviť papierový recept, čím predídeme konfliktným situáciám v ambulancii aj v lekárni," zhodnotila všeobecná lekárka Jana Bendová zo Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva.
      Aplikácia je bezplatná. Na registráciu potrebuje lekár tri údaje - priezvisko, kód lekára pridelený Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a telefónne číslo.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.