Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Nemocnica Košice vlani s polmiliónovým rastom zisku

Kategória: Spravodajstvo

Nemocnica Košice - Šaca medziročne zvýšila tržby o 1,8 mil. eur.

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) - Nemocnica Košice - Šaca, a. s. dokázala za jeden rok zvýšiť svoj zisk o takmer 500 tis. eur, keď vlaňajšok ukončila s kladným hospodárskym výsledkom 1,5 mil. eur. Vyplýva to z účtovnej závierky spoločnosti za rok 2012.

Tržby nemocnice z predaja vlastných služieb a výrobkov dosiahli v minulom roku výšku 25,2 mil. eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku o 1,8 mil. eur viac. Zdravotníckemu zariadeniu stúpali medziročne aj náklady na energie, materiál a služby. Kým v roku 2011 za ne nemocnica uhradila 8,5 mil. eur, rok na to už viac ako 8,8 mil. eur. V minulom roku stúpli aj záväzky spoločnosti, a to o pol milióna eur na 3,4 mil. eur. Základné imanie nemocnice sa nemenilo a zostalo 1,1 mil. eur. Majetok, ktorým vlani disponovala, sa vyšplhal na hodnotu 9,8 mil. eur. Neobežný z toho tvoril 2,7 mil. eur, obežný zase takmer 7 mil. eur. 

Nemocnica Košice - Šaca, a. s. 1. súkromná nemocnica vznikla v roku 2003 ako nástupca VSŽ Nemocnice, a. s. Jej vlastníkom je Unipharma Prievidza 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Zdravotnícke zariadenie poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť so sto tisíc obyvateľmi. Zamestnáva viac ako 900 ľudí. Ročne je v nej hospitalizovaných v priemere 15 tisíc pacientov a v ambulanciách ošetrených 415 tis. osôb.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.