Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Nemocnice v správe TSK by sa mali v činnosti dopĺňať

Kategória: Spravodajstvo

Bojnická, myjavská a považskobystrická nemocnica patria medzi najviac zadlžené na Slovensku. Ako by mohli fungovať efektívnejšie, určí komplexný audit.

TRENČÍN 30. decembra (SITA) - Bojnická, myjavská a považskobystrická nemocnica, ktoré spravuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), by sa mali vzájomne dopĺňať. Zároveň by mali slúžiť ako oporné piliere pre Fakultnú nemocnicu v Trenčíne. Myslí si to úradujúci predseda TSK Jaroslav Baška (Smer-SD). "Treba sa bližšie pozrieť, ktorá nemocnica je na čo špecializovaná, ktorá robí čo lepšie, a naopak, v čom pokrivkáva. Na to sa treba pozrieť komplexne, aby sa nemocnice vo výkone zdravotnej starostlivosti navzájom dopĺňali a nekonkurovali si,“ povedal pre agentúru SITA Baška. 

Bojnická, myjavská a považskobystrická nemocnica patria medzi najviac zadlžené na Slovensku. Ako by mohli fungovať efektívnejšie, určí komplexný audit. Ten vypracuje odporúčania, v ktorých oblastiach sa môžu zdravotnícke zariadenia zlepšiť. "Budeme paralelne robiť rôzne úsporné opatrenia a hľadať možnosti na strane výdavkov, a na druhej strane budeme hľadať dodatočné príjmy,“ informoval Baška. 

Krajskí poslanci v minulosti žiadali, aby nemocnice, ktoré má župa vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, vrátili štátu. Podľa Bašku je však takýto krok nereálny. "Skôr treba hľadať spôsob, aby tieto tri nemocnice lepšie fungovali,“ skonštatoval úradujúci predseda.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.