Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Niektoré podmienky pre využitie sociálneho taxíka sú zmenené

Kategória: Spravodajstvo

Mesto Žiar nad Hronom zmenilo od mája niektoré podmienky pre využívanie služby sociálny taxík.

Žiar nad Hronom 6. mája (TASR) - Mesto Žiar nad Hronom zmenilo od mája niektoré podmienky pre využívanie služby sociálny taxík. "Túto službu poskytujeme druhý rok. Tak ako všetko nové, aj ona sa vyvíja a prax nám ukazuje, čo všetko treba zmeniť," podotkol v tejto súvislosti hovorca mesta Martin Baláž. 
      Kým doposiaľ bola služba pre záujemcov dostupná aj počas víkendu, od mája je možné sociálny taxík využívať iba počas pracovných dní. "Zásadnou zmenou je tiež to, že sa účtuje len prepravné. Ak idú teda napríklad v taxíku dve osoby, tak zaplatia iba prepravné a nebudú platiť podľa počtu osôb," vysvetlil Baláž. Výška prepravného je 1 alebo 1,5 eura v závislosti od obvodu, kam sa dotyčný prepravuje. 
      Radnica sa tiež rozhodla obmedziť použitie sociálneho taxíka na maximálne trikrát denne. Baláž v tejto súvislosti zdôraznil, že každý záujemca je povinný preukázať sa vodičovi taxíka svojím platným občianskym preukazom a rozhodnutím Sociálnej poisťovne o priznaní starobného, respektíve invalidného dôchodku.
      Službu sociálny taxík poskytuje mesto Žiar nad Hronom pre dôchodcov, invalidných dôchodcov a fyzické osoby sprevádzajúce osoby ŤZP od začiatku minulého roka. Už prvý rok ukázal, že si na ňu miestni zvykli. Radnica totiž evidovala v minulom roku približne 10.000 jázd, čo ju stálo približne 6200 eur. Ľudia ju podľa Baláža využívajú na prepravu do zdravotníckych zariadení, na nákupy, ale aj do kostola a návštevy.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.