Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

NÚSCH nakupuje zdravotnícky materiál za 5,8 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb dopĺňa zásoby špeciálneho zdravotníckeho materiálu pre intervenčnú kardiológiu.

BRATISLAVA 3. septembra (SITA) - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), a.s. nakupuje špeciálny zdravotnícky materiál pre intervenčnú kardiológiu, vrátane príslušenstva. Predpokladaná hodnota zákazky je vo výške viac ako 5,8 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Ústav ju bude financovať z vlastných zdrojov. Ako ďalej vyplýva z vestníku verejného obstarávania, zákazka sa delí na 17 častí.

NÚSCH dopĺňa zdravotnícky materiál potrebný ako pre perkutánne (uskutočnené cez kožu, pozn. red.), diagnostické a intervenčné výkony v kardiológií. Požadované množstvo by mu malo vystačiť na dva roky. Záujemcovia o tender sa môžu hlásiť do konca septembra tohto roka. O víťazovi rozhodne najnižšia cena, pričom sa použije elektronická aukcia.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb je vrcholovým pracoviskom srdcovocievnej medicíny na Slovensku. Vznikol v roku 1979 ešte pod názvom Ústav kardiovaskulárnych chorôb, neskôr sa premenoval na Slovenský ústav srdcových a cievnych chorôb. V roku 1997 sa presťahoval do novej budovy vybavenej najmodernejšou vyšetrovacou a liečebnou technikou. Má tri samostatné kliniky a spoločné vyšetrovacie zložky. Ústav zabezpečuje aj postgraduálnu výučbu lekárov Slovenskej zdravotníckej univerzity.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.