Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Pohotovostné služby sú zabezpečené, tvrdí FN Žilina

Kategória: Spravodajstvo

Vo Fakultnej nemocnici v Žiline sa o pacientov postarajú aj po 15:30, dáva na vedomie vedenie nemocnice.

BRATISLAVA 4. decembra (SITA) - Predpovede žilinských lekárov o tom, že v utorok po 15:30 nebude mať kto vo fakultnej nemocnici (FN) ošetriť pacientov s úrazom, nakoľko celé oddelenie úrazovej chirurgie dalo v pondelok výpovede z ústavných pohotovostných služieb, vyvracia vedenie nemocnice. Podľa hovorkyne FN Žilina Márií Koporecovej dokázali zabezpečiť ústavné pohotovostné služby v plnom rozsahu na všetkých oddeleniach.

"Pacientom bude aj po 15:30 naďalej poskytovaná komplexná zdravotná starostlivosť," uviedla Koporecová. Ako ďalej pokračovala, prevoz pacientov do okolitých nemocníc by bol reálny len v prípade, keby služby zabezpečené neboli, čo sa však nestalo. "O pacientov sa tak v plnom rozsahu postarajú lekári priamo v žilinskej nemocnici tak, ako tomu bolo doteraz," skonštatovala hovorkyňa. Ministerstvo zdravotníctva pri tejto príležitosti poďakovalo všetkým ochotným lekárom, ktorí sú pripravení pomôcť pacientom v žilinskej nemocnici.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.