Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Polikliniky majú ešte mesiac na podanie žiadosti o NFP

Kategória: Spravodajstvo

Polikliniky a zdravotné strediská môžu na modernizáciu a rekonštrukciu získať v tomto roku dva milióny eur.

BRATISLAVA 2. januára (SITA) - Polikliniky a zdravotné strediská, ktoré sa chcú uchádzať o európske peniaze v rámci aktuálnej výzvy, majú na podanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) mesiac navyše. Ministerstvo zdravotníctva ako riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo predĺžilo konečný termín prijímania žiadostí z pôvodného dátumu 10. januára 2014 na 10. február 2014. Peniaze sú určené na rekonštrukciu a modernizáciu infraštruktúry ambulantných zariadení a to vrátane zdravotníckeho vybavenia. Rezort konštatuje, že všetky ostatné náležitosti výzvy ako aj jej podmienky zostávajú nezmenené, zároveň však podotýka, že zmena termínu môže mať vplyv na platnosť niektorých príloh žiadosti.

O NFP sa môžu uchádzať tie zariadenia, v ktorých sa poskytuje ambulantná zdravotná starostlivosť od roku 2012 a skôr s prednostným zameraním na ochorenia obehovej, dýchacej a tráviacej sústavy, onkologické ochorenia a vonkajšie príčiny ochorení a úmrtí. 

Za prevažne európske peniaze môžu polikliniky či zdravotné strediská rekonštruovať svoje budovy, nakúpiť špecializovanú či diagnostickú techniku, zafinancovať pripojenie na vysokorýchlostný internet, vymeniť zastarané informačné technológie, či zefektívniť logistický systém ambulantnej starostlivosti. "Komplexný projekt musí byť zároveň súčasťou schválenej lokálnej stratégie komplexného prístupu k HP MRK (horizontálna priorita Marginalizované rómske komunity, pozn. red.)," uvádza sa vo výzve. 

Minimálna výška poskytnutého NFP je 100 tis. eur, maximálna až dva mil. eur, čo je zároveň aj celková suma vyčlenená na túto výzvu. O nenávratný finančný príspevok môžu žiadať vlastníci, správcovia či nájomcovia zdravotníckych zariadení. V prípade, že ich projekt bude finančne podporený, musia ho zrealizovať najneskôr do konca roka 2015. NFP je krytý zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.