Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Poslanci OĽaNO navrhujú aukciu pri výbere záchraniek

Kategória: Spravodajstvo

Poslanci chcú tiež stanoviť také podmienky elektronickej aukcie, aby pri vydávaní nových povolení na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby z dôvodu uplynutia obdobia platnosti predchádzajúcich povolení, ako aj z dôvodu zrušenia povolení na žiadosť poskytovateľa záchrannej zdravotnej služby boli sídla záchrannej zdravotnej služby nepretržito obsadené.

BRATISLAVA 1. mája (SITA) - Poslanci za OĽaNO Jozef Viskupič, Erika Jurinová a Eva Horváthová predložili do parlamentu návrh na novelizáciu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Novelou zákona sa má nahradiť výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby elektronickou aukciou. Poslanci chcú tiež stanoviť také podmienky elektronickej aukcie, aby pri vydávaní nových povolení na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby z dôvodu uplynutia obdobia platnosti predchádzajúcich povolení, ako aj z dôvodu zrušenia povolení na žiadosť poskytovateľa záchrannej zdravotnej služby boli sídla záchrannej zdravotnej služby nepretržito obsadené.

V súčasnosti platné ustanovenia o výberových konaniach na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby nepovažujú predkladatelia návrhu novely zákona vzhľadom na nejednoznačnosť, netransparentnosť a prílišnú všeobecnosť ich znenia za prijateľné. "Platné kritériá a spôsob hodnotenia žiadostí o vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby poskytujú značný priestor na subjektívne hodnotenie a umožňujú tým uprednostňovanie určitých žiadateľov o vydanie povolenia," tvrdia opoziční poslanci. V súčasnosti preto podľa nich nemožno zaručiť spravodlivý a transparentný výber najvhodnejšieho uchádzača o prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.