Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Pracovníkom nemocníc v ANS stúpnu platy o 2 %

Kategória: Spravodajstvo

Ako uviedol prezident ANS Marián Petko, nebude sa to týkať lekárov a sestier, ktoré majú už v súčasnosti výšku platu na úrovni miezd podľa v súčasnosti platného zákona.

BRATISLAVA 30. apríla (SITA) - Pracovníkom nemocníc združených v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS) sa zvýšia platy o 2 %. Ako pre agentúru SITA uviedol prezident ANS Marián Petko, nebude sa to týkať lekárov a sestier, ktorí majú už v súčasnosti výšku platu na úrovni miezd podľa v súčasnosti platného zákona. Takéto zvýšenie platov má podľa dodatku ku Kolektívnej zmluve vyššieho stupňa medzi Slovenským odborovým zväzom zdravotníctva a sociálnych služieb, Lekárskym odborovým združením a ANS platiť od začiatku apríla do konca septembra toho roka.

Rada ANS v stredu splnomocnila prezidenta asociácie Mariána Petka k tomu, aby takýto dodatok ku kolektívnej zmluve podpísal.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.