Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Protimonopolný úrad rozhodne o nemocniciach pre Pentu

Kategória: Spravodajstvo

Konanie o koncentrácií Penty a Estate Consult začal úrad ešte v októbri minulého roka.

BRATISLAVA 20. augusta (SITA) - Investičná skupina Penta by sa mala už čoskoro dozvedieť, či dokončí transakciu kúpy regionálnych nemocníc patriacich pod spoločnosť Svet zdravia. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) totiž v najbližších dňoch vydá rozhodnutie vo veci koncentrácie Penty a Estate Consult, vlastníka Sveta zdravia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa PMÚ Alena Sedláková. Konanie o koncentrácií podnikateľov Penta a Estate Consult začal úrad ešte v októbri minulého roka. "Keďže koncentrujúci sa podnikatelia pôsobia vo viacerých oblastiach ako poskytovanie povinného verejného zdravotného poistenia, ústavnej zdravotnej starostlivosti, ambulantnej zdravotnej starostlivosti, služieb spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek, lekárenskej starostlivosti a pracovnej zdravotnej služby a úrad musí posúdiť dopady koncentrácie na viacerých trhoch, je posudzovanie tejto koncentrácie časovo náročnejšie.," povedala Sedláková. Podľa slov hovorcu Penty Martina Danka sa k téme vyjadria po tom, ako bude známe rozhodnutie.

Svet zdravia prevádzkuje nemocnice v Humennom, Vranove nad Topľou, Svidníku, Michalovciach, Trebišove, Rožňave, Spišskej Novej Vsi a Partizánskom. Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2006. Na začiatku sa venovala oblasti záchrannej zdravotnej služby. Dnes prevádzkuje sieť zariadení ústavnej zdravotnej starostlivosti.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.