Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Rezort zdravotníctva predĺžil termín na podávanie žiadostí pri výzve na obnovu siete domácej ošetrovateľskej starostlivosti v rámci Plánu obnovy a odolnosti

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: Ministerstvo zdravotníctva SR

Ministerstvo zdravotníctva vyhovelo potenciálnym žiadateľom a predĺžilo termín na podávanie žiadostí v rámci výzvy na obnovu siete domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Oprávnené subjekty sa budú môcť o prostriedky mechanizmu uchádzať o mesiac dlhšie, až do 30. novembra 2022.

Prostredníctvom predĺženej výzvy rezort zdravotníctva podporuje agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, ktoré sa môžu uchádzať o dotácie na materiálovo-technické vybavenie. Celkovo je na výzvu určených 3,2 milióna eur, pričom maximálna výška podpory na jednu žiadosť je 40  400 eur.

Rezort zdravotníctva prostredníctvom  predĺženia výzvy reaguje na slabšiu dostupnosť siete domácej ošetrovateľskej starostlivosti na Slovensku. Nedostatočné zastúpenie agentúr domácej zdravotnej starostlivosti vychádza i z medzinárodných porovnaní. Len pre ilustráciu, kapacity domácej ošetrovateľskej starostlivosti u nás využíva asi o 30 percent menší podiel populácie ako napríklad v Českej republike.

Informácie k predmetnej výzve nájdete na: https://www.health.gov.sk/?Plan-obnovy-a-odolnosti.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.