Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Rozhodnutie súdu o zdravotných poisťovniach označil E. Heger za veľké víťazstvo

Kategória: Spravodajstvo

Rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu v spore týkajúcom sa zdravotných poisťovní považuje minister financií Eduard Heger (OĽaNO) za veľké víťazstvo.

Bratislava 11. júna (TASR) -  Ministerstvo zdravotníctva ho zase označilo za víťazstvo zdravého rozumu a spravodlivosti.
      "Môžeme povedať, že štát vyhral nad Pentou, ktorá je hlavným akcionárom Dôvery," skonštatoval. Poukázal na to, že Európska komisia jasne povedala, že zdravotné poistenie nie je biznis, ale služba a jej rozhodnutie potvrdil aj Súdny dvor EÚ. Podľa Hegera je tak v súčasnosti jasne deklarované, že štát sa ako akcionár môže postarať o svoju poisťovňu.
      "Ministerstvo zdravotníctva považuje daný výsledok za obrovské víťazstvo zdravého rozumu a spravodlivosti," reagovala jeho hovorkyňa Zuzana Eliášová. Rozhodnutie súdneho dvora podľa ministerstva potvrdzuje opodstatnenosť ambícii jeho nového vedenia v oblasti regulácie zisku súkromných zdravotných poisťovní, ku ktorému sa vláda zaviazala aj v programovom vyhlásení.
      Slovensko uspelo na Súdnom dvore v Luxemburgu v spore týkajúcom sa zdravotných poisťovní. Súd štvrtkovým rozsudkom potvrdil rozhodnutie Európskej komisie z roku 2014, podľa ktorého rôzne opatrenia v prospech štátnych zdravotných poisťovní neporušili pravidlá štátnej pomoci a zamietol žalobu zdravotnej poisťovne Dôvera.
      "Odvolanie zdravotnej poisťovne Dôvera bolo zamietnuté prioritne z dôvodu, že zdravotné poistenie na Slovensku tvorí schému sociálneho zabezpečenia, ktoré sleduje sociálne ciele a je založená na princípe solidarity tak, aby každý občan Slovenska mal dostupnú kvalitnú zdravotnú starostlivosť bez ohľadu na vek či sociálne postavenie v spoločnosti," vysvetlila Eliášová.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov