Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Rozhodnutie súdu o zdravotných poisťovniach označil E. Heger za veľké víťazstvo

Kategória: Spravodajstvo

Rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu v spore týkajúcom sa zdravotných poisťovní považuje minister financií Eduard Heger (OĽaNO) za veľké víťazstvo.

Bratislava 11. júna (TASR) -  Ministerstvo zdravotníctva ho zase označilo za víťazstvo zdravého rozumu a spravodlivosti.
      "Môžeme povedať, že štát vyhral nad Pentou, ktorá je hlavným akcionárom Dôvery," skonštatoval. Poukázal na to, že Európska komisia jasne povedala, že zdravotné poistenie nie je biznis, ale služba a jej rozhodnutie potvrdil aj Súdny dvor EÚ. Podľa Hegera je tak v súčasnosti jasne deklarované, že štát sa ako akcionár môže postarať o svoju poisťovňu.
      "Ministerstvo zdravotníctva považuje daný výsledok za obrovské víťazstvo zdravého rozumu a spravodlivosti," reagovala jeho hovorkyňa Zuzana Eliášová. Rozhodnutie súdneho dvora podľa ministerstva potvrdzuje opodstatnenosť ambícii jeho nového vedenia v oblasti regulácie zisku súkromných zdravotných poisťovní, ku ktorému sa vláda zaviazala aj v programovom vyhlásení.
      Slovensko uspelo na Súdnom dvore v Luxemburgu v spore týkajúcom sa zdravotných poisťovní. Súd štvrtkovým rozsudkom potvrdil rozhodnutie Európskej komisie z roku 2014, podľa ktorého rôzne opatrenia v prospech štátnych zdravotných poisťovní neporušili pravidlá štátnej pomoci a zamietol žalobu zdravotnej poisťovne Dôvera.
      "Odvolanie zdravotnej poisťovne Dôvera bolo zamietnuté prioritne z dôvodu, že zdravotné poistenie na Slovensku tvorí schému sociálneho zabezpečenia, ktoré sleduje sociálne ciele a je založená na princípe solidarity tak, aby každý občan Slovenska mal dostupnú kvalitnú zdravotnú starostlivosť bez ohľadu na vek či sociálne postavenie v spoločnosti," vysvetlila Eliášová.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.