Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

SÚSCCH nakupuje prístroje za 12,5 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Záujemcovia o tender sa môžu hlásiť do 11. júna tohto roka.

BRATISLAVA 29. apríla (SITA) - Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb, a.s. (SÚSCCH) obstaráva implantabilné prístroje v hodnote 12,5 mil. eur. Zákazka zahŕňa nákup kardiostimulátorov a ICD (implantabilný kardioverter defibrilátor) s kompletným príslušenstvom, vrátane elektród. Ako vyplýva z informácií vo Vestníku verejného obstarávania, ústav bude prístroje hradiť z vlastných prostriedkov, pričom zálohy ani preddavky na plnenie zmluvy nebude poskytovať. Zákazka sa delí na sedem častí. Najmenšia má hodnotu 46 tis. eur, najväčšia 6,2 mil. eur. Záujemcovia o tender sa môžu hlásiť do 11. júna tohto roka. O víťazovi rozhodne najnižšia suma, pričom ústav využije pri obstarávaní elektronickú aukciu. SÚSCCH bude požadovať aj zábezpeku, a to vo výške 25 tis. eur.

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb je jedným z troch špecializovaných zdravotníckych zariadení na Slovensku, ktoré zabezpečuje starostlivosť o pacientov s kardiovaskulárnymi chorobami. Zameriava sa na invazívnu kardiologickú diagnostiku a liečbu i na kardiochirurgiu s výnimkou transplantácie srdca. Ústav je akciovou spoločnosťou, jeho jediným vlastníkom je štát. Sídli v bývalom chirurgickom pavilóne starej nemocnice v Banskej Bystrici, ktorý bol od roku 2006 rekonštruovaný. Za dva a pol roka zmenil pavilón svoju podobu, pribudli k nemu i ďalšie budovy. V nových priestoroch ústav funguje od mája 2009. Má 126 lôžok, 4 operačné sály a 4 intervenčné sály.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.