Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

ÚDZS očakáva, že v roku 2014 dostane o 6 mil. eur viac

Kategória: Spravodajstvo

Návrh rozpočtu Úradu pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou predpokladá príjmy vo výške 42 mil. eur

BRATISLAVA 16. augusta (SITA) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) by mal v budúcom roku disponovať príjmami vo výške 42 mil. eur. Predpokladá to návrh rozpočtu ÚDZS na budúci rok. V porovnaní s aktuálnym rokom sa tak jeho príjmy navýšia o 6,2 mil. eur. Úrad by mal dostať vyšší príspevok zo zdravotných poisťovní, a to o 395 tis. eur, celkovo 16,5 mil. eur. Oproti rozpočtu schválenému na tento rok by mali byť o 35 tis. eur väčšie aj jeho nedaňové príjmy, úrad totižto očakáva viac peňazí z činnosti Súdnolekárskych a patologickoanatomických pracovísk (SLaPA). Budúci rok ich ÚDZS rozpočtuje vo výške 790 tis. eur.

"Celkové príjmy pozitívne ovplyvňuje transfer z ministerstva zdravotníctva na realizáciu projektu DRG vo výške 476 000 eur a doplnenie príjmov na projekt DRG vo výške 672 953 eur z vrátených účelových prostriedkov z roku 2012," uvádza ÚDZS v návrhu rozpočtu.

Celkové výdavky úradu by v budúcom roku mali dosiahnuť 22,4 mil. eur. V porovnaní s aktuálnym rokom klesnú úradu kapitálové výdavky z 1,1 mil. eur na 1 mil. eur v roku 2014. Peniaze plánuje ÚDZS investovať do vybavenia SLaPA pracovísk technikou, do výpočtovej techniky, modernizácie softvéru a do dobudovania svojho informačného systému. Naopak bežné výdavky ÚDZS medziročne vzrastú na 21,3 mil. eur, čo predstavuje nárast oproti tomuto roku o 4,7 mil. eur.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.