Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

ÚDZS pripravuje audit súvisiaci s informačným systémom

Kategória: Spravodajstvo

Úrad chce dôsledne prehodnotiť možnosti zmien, zvážiť ich dopady a riziká a vyhodnotiť ich efektivitu vzhľadom na očakávanú nákladovosť.

 

 

BRATISLAVA 25. septembra (SITA) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) pripravuje v súčasnosti dôkladný audit súvisiaci s informačným systémom. Podľa hovorkyne ÚDZS Radoslavy Muchovej systém momentálne svojou funkčnosťou nepokrýva všetky potreby úradu. Vzhľadom na nové povinnosti, ktoré boli ÚDZS zverené, ho preto priebežne inovujú. Takéto zmeny sú podľa Muchovej nákladné a navyše môžu predstavovať riziko neefektívne vynaložených financií ako pre samotné zmeny, tak aj pre projekty, ktoré sú na systém naviazané. "Práve preto je ambíciou úradu dôsledne prehodnotiť možnosti zmien, zvážiť ich prínosy, dopady a riziká a vyhodnotiť ich efektivitu vzhľadom na očakávanú nákladovosť," povedala Muchová. Zároveň dodala, že na základe auditu ÚDZS zvolí realizáciu tej možnosti, ktorú bude pokladať za najlepšiu.

Investíciu do informačného systému, ako aj jeho plnú funkčnosť považuje úrad za svoju prioritu. Jeho dobudovanie si žiadajú najmä nové úlohy, ktoré úradu vyplynuli z legislatívnych zmien. Medzi nimi aj zabezpečenie projektu EESSI -systému elektronickej výmeny dávok sociálneho zabezpečenia, ktorý je realizovaný v rámci krajín Európskej únie. "Ďalej chceme zabezpečiť racionálne a efektívne využitie dát, ktorými úrad disponuje, v prospech verejného zdravotného poistenia, prispôsobiť systém požiadavkám e-Healthu a e-Governmentu a zabezpečiť zmeny informačného systému v nadväznosti na zmeny v systéme," povedala Muchová. Ako pokračovala, úrad v súčasnosti vlastnými silami buduje aj manažérsky informačný systém pre tvorbu štatistík a prehľadov z údajov informačného systému.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.