Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

V nemocnici v Šaci sa vlani narodilo 1946 detí

Kategória: Spravodajstvo

V roku 2017 sa v pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca narodilo 1946 detí. Oproti predošlému roku mali mierny náskok dievčatá, ktorých sa narodilo 977.

Košice 4. januára (TASR) - Chlapcov bolo 969. Tím lekárov gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pomohol na svet v uplynulom roku aj dvojčatám, a to v 23 prípadoch. 
      "V roku 2017 sa aj v našej pôrodnici tešili obľube veľmi populárne mená ako Adela, Ema, Sebastián či Erik. Najčastejšie však rodičia dávali dievčatám meno Nina a chlapcom Michal. V prípade neštandardných mien zaznelo dievčenské meno Shanaya a chlapčenské Achiles," informovala vo štvrtok nemocnica.
      Posledné dni roka boli na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice Košice-Šaca hektické. Lekári a sestry na novorodeneckom oddelení sa týždeň pred Vianocami starali až o 38 novorodencov. Sviatky sa už niesli v pokojnejšom duchu. Na Štedrý deň sa na svet vypýtali samé dievčatá. "Mia, Kristína, Martina aj Miriam sa tešia dobrému zdraviu a rodičia si už svoje vianočné deti užívajú doma. Ešte pokojnejší bol na pôrodnej sále silvestrovský deň, kedy sa narodili iba dve deti. Nový rok privítali so službukonajúcimi lekármi v našej pôrodnici traja novorodenci," informovala nemocnica.
      Gynekologicko-pôrodnícka klinika v Šaci poskytuje komplexnú starostlivosť v tehotenstve, počas pôrodu a v šestonedelí. K zabezpečeniu patrí 24-hodinový rooming-in, cieľom je vytvoriť matke a jej dieťatku dostatok priestoru na vzájomný kontakt a dojčenie.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.