Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

VšZP si chce prenajať prístroje za 12,5 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Záujemcovia o tender sa môžu hlásiť do 18. marca tohto roka.

BRATISLAVA 18. februára (SITA) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) hľadá dodávateľa dýchacích prístrojov, nenakupuje ich však, záujem má o prenájom. Zapožičať pre svojich poistencov plánuje domácu oxygenoterapiu i ventilačné prístroje. Hodnotu prenájmu za približne šesťtisíc kusov tejto techniky na obdobie štyroch rokov vyčíslila na 12, 5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z informácií uvedených vo Vestníku verejného obstarávania.

"Zdravotnícka pomôcka, alebo kombinácie zdravotníckych pomôcok, musia mať platnú registráciu a kód pridelený Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv v súlade so zákonom o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, alebo musia byť zaradené do Zoznamu kategorizovaných zdravotníckych pomôcok," konštatuje VšZP v opise zákazky. Financovať ju bude štátna poisťovňa z vlastných zdrojov. Úlohou dodávateľa bude doprava prístrojov na miesto zadania, ich montáž, uvedenie do prevádzky, odskúšanie funkčnosti, zaškolenie užívateľov ako i servisné služby.

Záujemcovia o tender sa môžu prihlásiť do 18. marca tohto roka. O víťazovi sa rozhodne v elektronickej aukcii, kľúčová bude najnižšia cena. VšZP vyžaduje zábezpeku vo výške 250 tisíc eur. 

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.