Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Výdavky SP za dva mesiace dosiahli 1,148 mld. eur

Kategória: Spravodajstvo

V porovnaní s prvými dvomi mesiacmi minulého roka ide o nárast o 44 mil. eur.

BRATISLAVA 1. júna (SITA) - Sociálna poisťovňa (SP) vykázala za január až február tohto roka výdavky v sume 1,148 mld. eur. V porovnaní s prvými dvomi mesiacmi minulého roka ide o nárast o 44 mil. eur. Pod zvýšené výdavky poisťovne sa pritom podpísali výdavky na vyplácanie starobných, predčasných starobných a invalidných dôchodkov. Na starobné a predčasné starobné penzie totiž v januári a februári smerovalo 876,6 mil. eur, čo je medziročne viac o 56,4 mil. eur. Výdavky na invalidné dôchodky sa medziročne zvýšili o 4,5 mil. eur na 153,6 mil. eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení SP za prvé dva mesiace tohto roka.

Naopak, výdavky Sociálnej poisťovne na nemocenské dávky a dávky v nezamestnanosti za január až február tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška klesli. V prípade nemocenských dávok išlo o pokles o 10 mil. eur na 65,7 mil. eur. Na dávky v nezamestnanosti poisťovňa v prvých dvoch mesiacoch tohto roka vynaložila takmer 27,5 mil. eur. Oproti januáru až februáru 2013 ide o pokles o 5,6 mil. eur. Výdavky poisťovne na úrazové dávky v rovnakom období dosiahli takmer 7,2 mil. eur pri medziročnom náraste o 0,1 mil. eur a výdavky fondu garančného poistenia sa oproti prvým dvom mesiacom vlaňajška zvýšili o 0,08 mil. eur na 2,4 mil. eur.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.