Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

Za minulý rok Kúpele Nový Smokovec v zisku 86 tis. eur

Kategória: Spravodajstvo

Kúpele si hospodárenie medziročne vylepšili o 32 tisíc eur.

BRATISLAVA 12. marca (SITA) - Kúpeľom Nový Smokovec a.s. sa v uplynulom roku darilo, ich zisk medziročne narástol o takmer 32 tisíc eur. Za minulý rok skončili v pluse 86 tisíc eur. Zlepšenie je výsledkom najmä vyššieho počtu hostí. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou. Výnosy z ubytovania, stravovacích a zdravotníckych služieb dosiahli výšku cez dva milióny eur, čo je oproti predchádzajúcemu roku viac o 16,9 percenta. Výnosy stúpli vďaka vyššiemu počtu pacientov zo zdravotných poisťovní aj účastníkov rekondičných pobytov.

Viac klientov sa prejavilo aj na zvýšenej spotrebe materiálu. Náklady naň stúpli počas roka o približne 35 tis. eur na 290 tis. eur. Kúpeľom rástli výdavky aj v položke spotrebované služby. Napríklad na opravy, upratovanie, pranie či za sprostredkovanie klientely vynaložili 166 tisíc eur, čo medziročne predstavuje viac o 32 tis. eur. Stúpli aj osobné náklady z 613 tis. eur v roku 2012 na minuloročných 658 tis. eur. 

V medziročnom porovnaní kúpeľom vzrástli záväzky o 56 tis. eur na 321 tisíc eur. Ku koncu vlaňajška nemala spoločnosť žiadne úvery a pôžičky. Kúpele disponovali v závere uplynulého roka majetkom vo výške 2,8 mil. eur, jeho hodnota oproti predchádzajúcemu roku stúpla o viac ako sto tisíc eur. Základné imanie zostalo na úrovni takmer 1,6 mil. eur. 

Kúpele Nový Smokovec a.s. vznikli v roku 1995. V kúpeľoch sa liečia netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, duševné choroby a choroby z povolania.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.