Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Aktuality

EÚ dá na rekonštrukciu ambulancií v SR ďalších 6 mil. €

Kategória: Spravodajstvo

Nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja získa ďalších päť subjektov

BRATISLAVA 2. februára (SITA) - Nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja získa ďalších päť subjektov. Dve mestá, dve súkromné spoločnosti a jedna nezisková organizácia si na projekty rekonštrukcie a modernizácie zariadení ambulantnej zdravotnej starostlivosti spoločne rozdelia takmer 5,7 mil. eur. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom informuje na internetovej stránke Operačného programu Zdravotníctvo.

Najviac finančných prostriedkov získa na rekonštrukciu ambulantných priestorov a modernizáciu technológií poliklinika Všeobecnej nemocnice v Gelnici, a to necelých 1,4 mil. eur. Poliklinika Senium Medica, s.r.o. v Martine dostane na svoju rekonštrukciu a modernizáciu takmer 1,3 mil. eur a Nemocnica Handlová - 2. súkromná nemocnica, s.r.o. necelých 1,2 mil. eur. Na rekonštrukciu či modernizáciu zdravotných stredísk pôjde z fondu aj pre mestá Holíč (takmer 1,2 mil. eur) a Vráble (necelých 653 tis. eur).

Záujem o finančné prostriedky z Európskej únie (EÚ) prejavilo v rámci výzvy až 34 subjektov. Celková požadovaná výška príspevkov bola takmer 32 mil. eur. Ministerstvo zdravotníctva ako riadiaci orgán programu vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí pre uvedené zariadenia v apríli minulého roka. Celkový objem vyčlenených finančných prostriedkov predstavoval 5,7 mil. eur. Minimálna výška príspevku na jednu žiadosť bola 100 tis. eur a maximálna 2 mil. eur. Uzávierka prijímania žiadostí bola 26. júla 2011.

Slovensko je spomedzi nových členských štátov Európskej únie prvou krajinou, ktorej Európska komisia schválila samostatný operačný program pre sektor zdravotníctva. Stalo sa tak 8. novembra 2007. Operačný program Zdravotníctvo úrovňou zazmluvnenia a čerpania finančných prostriedkov patrí medzi najúspešnejšie operačné programy v programovom období 2007 až 2013.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.