Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Elektronické a mobilné zdravotníctvo stojí pred novými výzvami

Dátum: Rubrika: Trendy

V máji tohto roku sa v lotyšskom hlavnom meste Rige konalo každoročne organizované najväčšie európske fórum v oblasti elektronického zdravotníctva pod názvom eHealth week 2015. To, že ide o výnimočné podujatie, podčiarkovalo spojenie dvoch významných udalostí, a to európskej konferencie venovanej elektronickému zdravotníctvu a výstavy Svet zdravotníckych informačných technológií (WoHIT). Konferencia sa zamerala predovšetkým na problematiku mobilného zdravotníctva – mHealth. Pod týmto pojmom sa skrýva hlavne aplikačný softvér, ktorý je určený pre pacientov používajúcich ako komunikačný nástroj s lekármi svoj mobilný telefón.

Vzhľadom na prudký rozvoj zaznamenaný v posledných rokoch v oblasti elektronického zdravotníctva – eHealth sa fórum stalo miestom, kde bolo možné prediskutovať ďalšie potrebné kroky na rozšírenie elektronického zdravotníctva v Európe. Softvérové aplikácie poskytujúce eHealth, ktoré sú momentálne pre smartfóny dostupné, sa tak dostali do centra pozornosti všetkých, ktorí sa uvedenou problematikou zaoberajú. Ako sa uvádza v Zelenej knihe Európskej komisie o mobilnom zdravotníctve (Green Paper on mobile Health), na trhu je k dispozícii už 100 000 zdravotníckych aplikácií a odhaduje sa, že do roku 2017 ich bude používať 50 % majiteľov smartfónov. Ich využitie je široké, od klinických riešení až po aplikácie súvisiace so životným štýlom, ktorými možno sledovať telesnú aktivitu pacienta.

Problémy v oblasti mobilných aplikácií

Z celkového pohľadu tieto

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály