Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Editoriál

Dátum: Rubrika: Editoriál

Leto je obdobím, kedy sa zvyčajne dáva svet do pohybu a ľudia v rámci svojich dovoleniek cestujú nielen po Slovensku, ale trávia svoj voľný čas aj v zahraničí. Toto obdobie je obdobím uvoľnenosti, kedy ľudia zvyknú poľaviť v ostražitosti, a popri letných radovánkach si tak môžu privodiť nielen zdravotné ťažkosti, ale žiaľ aj úrazy.

Ani v lete si teda zdravotnícki pracovníci nevydýchnu, naopak, pasujú sa s nárastom pacientov. O to horšia je situácia, na ktorú už upozornila aj samotná Svetová zdravotníctva organizácia (WHO) pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, ktorý sme si, tak ako každoročne, pripomenuli 14. júna 2023, keď chýbajú darcovia krvi a krv samotná.
WHO zdôraznila, že v mnohých krajinách je aj v 21. storočí veľkou výzvou zabezpečiť dostatok krvi, jej kvalitu a bezpečnosť. Nedostatočný prístup k bezpečnej krvi a krvným produktom, najmä v krajinách s nízkymi a strednými príjmami, má dopad na všetkých pacientov vrátane tých, ktorí vyžadujú pravidelnú transfúziu.
-
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály