Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Jeden z ôsmich ľudí dnes trpí obezitou

Dátum: Rubrika: Editoriál

Nová štúdia zverejnená časopisom Lancet ukázala, že v roku 2022 žila na svete viac ako 1 miliarda ľudí s obezitou. Celosvetovo sa obezita medzi dospelými od roku 1990 viac ako zdvojnásobila a medzi deťmi a dospievajúcimi (vo veku 5 až 19 rokov) štvornásobne. Údaje tiež ukazujú, že v roku 2022 malo nadváhu 43 % dospelých.
"Táto štúdia zdôrazňuje dôležitosť prevencie a zvládania obezity od raného veku až po dospelosť prostredníctvom stravovania, fyzickej aktivity a primeranej starostlivosti podľa potreby," povedal Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, generálny riaditeľ WHO. "Návrat k plneniu globálnych cieľov na obmedzenie obezity bude vyžadovať spoluprácu vlád a komunít, podporovanú politikami WHO a národnými agentúrami verejného zdravia založenými na poznatkoch. Dôležitá je tiež spolupráca súkromného sektora, ktorý musí prevziať zodpovednosť za zdravotné dopady svojich produktov.
Obezita predstavuje komplexné chronické ochorenie. Jej príčiny s
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály