Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Elektronické zdravotné záznamy zlepšujú starostlivosť a znižujú náklady

Dátum: Rubrika: Trendy

Po implementácii zmien realizovaných na základe používania elektronických zdravotných záznamov znížilo americké Boston Medical Center objednávanie zbytočných diagnostických testov a zvýšilo využitie potrebných pooperačných úkonov. Uvádza sa to v štúdii uverejnenej v Joint Commission Journal on Quality and Patient Safety, v ktorej sa jej autori z Boston University School of Medicine zamerali na zlepšenie poskytovania zdravotnej starostlivosti prostredníctvom zmien vo využívaní elektronickej zdravotnej dokumentácie. Údaje zo štúdie demonštrujú, aký vplyv na poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti má realizácia podobných zmien vo fungovaní zdravotníckych zariadení.

Účelom zmien je poskytovanie vysokokvalitnej zdravotnej starostlivosti, ktorá je definovaná, ako poskytovanie čo najlepšej starostlivosti pri súčasnom znižovaní nepotrebných nákladov na jej poskytovanie.Zameranie sa na poskytovanie vysokokvalitnej zdravotnej starostlivosti sa zrýchlilo potom, čo v roku 2012 spustila nadácia American Board of Internal Medicine Foundation kampaň „Choosing Wisely“ („Vyberaj múdro“), ktorá bola reakciou na čoraz väčšiu ponuku nových diagnostických a liečebných postupov, ktoré v konečnom dôsledku môžu viesť v lepšom prípade k plytvaniu financiami v zdravotníctve, v horšom k ohrozeniu zdravia pacienta. Na kampaň reagovali mnohé inštitúcie vývojom práve v oblasti elektronických zdravotných záznamov.

Zmeny v elektronických zdravotných záznamoch

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály