Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Výber z legislatívy

Dátum: Rubrika: Právo

Prinášame prehľad nových predpisov, usmernení uverejnených vo Vestníku MZ SR a Vestníku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, judikatúry a kazuistík.

Nové predpisy

Farmaceutický kódex, II. vydanie

Oznámenie Ministerstva zdravotníctva SR č. 228/2015 Z. z. o vydaní výnosu, ktorým sa vydáva Slovenský farmaceutický kódex, druhé vydanie (účinnosť od 15. októbra 2015).

Slovenský farmaceutický kódex je súbor technických požiadaviek na prípravu, skúšanie, označovanie, uchovávanie, predpisovanie a vydávanie hromadne pripravovaných liekov a individuálne pripravovaných liekov a medziproduktov na ich prípravu.

Jedlá soľ v potravinách

Oznámenie Ministerstva zdravotníctva SR č. 229/2015 Z. z. o vydaní výnosu, ktorým sa ustanovujú požiadavky na jedlú soľ v potravinách (účinnosť od 1. decembra 2015).

Výnos ustanovuje najvyššie prípustné množstvá jedlej soli vo vybraných druhoch potravín, ktoré sú hlavným prínosom príjmu kuchynskej soli v rámci výživy a ‚využívanie na priemyselné alebo obchodné účely‘.

Vestník Ministerstva zdravotníctva SR

  • 8/2015 (ZR) – Odborné usmernenie MZ SR o postupe zdravotníckych pracovníkov pri ohrození seniorov násilím (účinnosť od 13. augusta 2015).
  • 9/2015 (ZR) – Odborné usmernen
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály