Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Výber z legislatívy

Dátum: Rubrika: Právo

Prinášame prehľad nových predpisov, usmernení uverejnených vo Vestníku MZ SR a Vestníku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a judikatúry.

Nové predpisy

Genetické zdroje

Zákon č. 263/2015 Z. z. o pôsobnosti pre oblasť prístupu ku genetickým zdrojom a využívania prínosov vyplývajúcich z ich používania (nadobúda účinnosť 1. decembra 2015).

Nariadenie EÚ ustanovuje pravidlá upravujúce dodržiavanie podmienok prístupu ku genetickým zdrojom a tradičným poznatkom súvisiacich s genetickými zdrojmi a podmienky využívania prínosov z ich používania s cieľom účinného vykonávania Nagojského protokolu o prístupe ku genetickým zdrojom a spravodlivom a rovnocennom spoločnom využívaní prínosov vyplývajúcich z ich používania k Dohovoru o biologickej diverzite.

Regulácia cien v zdravotníctve – vrtuľníky

Oznámenie Ministerstva zdravotníctva SR č. 284/2015 Z. z., ktorým sa mení opatrenie Ministerstva zdravotníctva SR č. 07045/2003 z 30. novembra 2003, ktorým sa ustanovuje rozsah regulácie cien v oblasti zdravotníctva v znení neskorších predpisov (nadobúda účinnosť 1. novembra 2015).

Primerané finančné krytie nákladov pre ambulancie vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály