Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Británia sa obáva ľudí s dlhodobými zdravotnými problémami

Dátum: Rubrika: Trendy

Vo Veľkej Británii v poslednej dobe narastajú obavy z rastúceho trendu počtu ľudí s dlhodobými zdravotnými problémami, čo môže znamenať značné ťažkosti pre britskú ekonomiku a štátneho poskytovateľa zdravotných služieb National Health Service (NHS). Uvádza sa to v novej správe zverejnenej v nedávnej dobe vedúcimi predstaviteľmi britského think-tanku Work Foundation Lancaster University.

The Work Foundation Lancaster University vyzýva v správe vládu, aby zvážila využitie daňových zliav a finančných stimulov pre zamestnávateľov, čím následne pomôže podporiť to, aby ľudia s dlhodobými zdravotnými problémami zostávali v práci. Už teraz sa dopad na ekonomiku odhaduje na viac ako 100 miliárd libier ročne a suma môže byť ešte vyššia, ak nebudú vykonané okamžité opatrenia zo strany vlády a NHS. Miera zamestnanosti pre ľudí s dlhodobými zdravotnými problémami je totiž trvalo nízka aj napriek tomu, že mnohí takto postihnutí ľudia pracovať môžu, a pre mnohých z nich je zaradenie sa do pracovného procesu vyslovene prospešné.

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály