Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Pracovné oblečenie pre lekára a sestry

Dátum: Rubrika: Poradňa

Ako často a aké množstvo oblečenia pre sestry a pre lekárov môžeme obstarať? Podľa mojich informácií výdavky na oblečenie nemôžem zahrnúť do daňových výdavkov. Dostali sme výhodnú ponuku na kúpu tohto typu oblečenia vo viacerých kusoch naraz. Môžeme zahrnúť príslušnú sumu v plnej výške do výdavkov?

Ako často a aké množstvo oblečenia pre sestry a pre lekárov môžeme obstarať? Podľa mojich informácií výdavky na oblečenie nemôžem zahrnúť do daňových výdavkov.  Dostali sme výhodnú ponuku na kúpu tohto typu oblečenia vo viacerých kusoch naraz. Môžeme zahrnúť príslušnú sumu v plnej výške do výdavkov?

Podmienky poskytovania pracovných odevov tak, ako ich stanovuje právna úprava, sú založené na princípe, že rozhodujúcim subjektom pri zabezpečení ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci je zamestnávateľ. Z tohto princípu vyplýva, že zamestnávateľ je povinný:

  • poskytovať zamestnancom ochranné prostriedky vrátane pracovných odevov a obuvi na bezplatné používanie [§ 6 ods. 2 písm. b) zákona č. 124/2006 Z. z. o   bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z. n. p. (ďalej len „zákon o BOZP“)],
  • udržiav
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály