Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

WHO vydalo usmernenie ohľadom digitálnych technológií

Dátum: Rubrika: Trendy

Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization, WHO) vydala nové usmernenie, v ktorom ponúka niekoľko spôsobov, ktorými môžu krajiny využívať digitálnu zdravotnícku technológiu, dostupnú prostredníctvom mobilných telefónov, tabletov a počítačov, na zlepšenie zdravia ľudí a základných zdravotníckych služieb.

„Využitie sily digitálnych technológií je nevyhnutné na dosiahnutie všeobecného zdravotného pokrytia. Digitálne technológie tu v konečnom dôsledku nie sú samé pre seba, ale sú životne dôležitými nástrojmi na podporu zdravia, udržiavajú svet v bezpečí a slúžia zraniteľným“, uviedol riaditeľ WHO, doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Výskum možností technológií

Počas uplynulých dvoch rokov WHO systematicky skúmala využitie digitálnych technológií a svoje postrehy konzultovala s odborníkmi z celého sveta s cieľom vypracovania odporúčaní týkajúcich sa niektorých kľúčových spôsobov, ako môžu byť tieto technológie použité s maximálnym vplyvom na zdravotnícke systémy a zdravie ľudí. Napríklad jedno z pozitívnych využití digitálnej technológie je zasielanie pripomienok tehotným ženám, aby sa zúčastnili na predpôrodných vyšetreniach a následne, aby chodili s deťmi na potrebné očkovania. Ďalšie preskúmané digitálne postupy zahŕňajú nástroje na podporu rozhodovania zdravotníckych pracovníkov, keďže sú to oni, kto zdravotnú starostlivosť pacientom poskytujú. Taktiež umožňujú pacientom a zdravotníckym pracovníkom komunikovať a konzultovať riešenia zdravotných p

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály