Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Hodnotenia nemocníc sa môžu rozchádzať

Dátum: Rubrika: Trendy

Ľudia, ktorých čaká hospitalizácia v nemocnici, majú tendenciu si na internete vyhľadávať skúsenosti iných pacientov s pobytom v konkrétnych nemocničných zariadeniach. To im už dnes umožňujú rôzne nástroje od spoločností Google, Yelp a Facebook, kde pacienti zdieľajú svoje skúsenosti a hodnotia nemocnice. Ľudia by však nemali očakávať, že im tieto nástroje poskytnú dostatočné informácie v súvislosti s kvalitou zdravotnej starostlivosti.

Výskumníci Victoria Perez a Seth Freedman z Indiana University porovnali množstvo získaných údajov z hodnotení nemocníc na sociálnych sieťach, ktoré tam pridávajú pacienti, s rozsiahlymi údajmi, ktoré sú k dispozícii na webovej stránke federálnej vlády USA s názvom Hospital Compare. Táto stránka bola vytvorená pre potreby amerických pacientov už dávnejšie (údaje sú tu od roku 2005), aby ľahšie získali dostatočné a kvalitné informácie o jednotlivých nemocniciach.

Kľúčové zistenia

Z výskumu vyplynuli dve hlavné zistenia:

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály