Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Nedostatok osobných ochranných prostriedkov ohrozuje zdravotníckych pracovníkov na celom svete

Dátum: Rubrika: Aktuality

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzýva priemysel a vlády, aby zvýšili výrobu o 40 %, aby uspokojili rastúci globálny dopyt. WHO zároveň varovala, že závažné a narastajúce narušenie globálnej ponuky osobných ochranných prostriedkov (OOP) – spôsobené rastúcim dopytom, zvýšeným nákupom v dôsledku paniky, hromadením a zneužívaním – ohrozuje zdravie a životy ľudí novým koronavírusom a inými infekčnými chorobami.

Zdravotníci sa spoliehajú na osobné ochranné prostriedky, aby chránili seba a svojich pacientov pred infikovaním a infikovaním iných.

Nedostatok týchto prostriedkov však necháva lekárov, zdravotné sestry a iných pracovníkov, nedostatočne vybavených na starostlivosť o pacientov COVID-19, z dôvodu obmedzeného prístupu k zásobám, ako sú rukavice, lekárske masky, respirátory, okuliare, tvárové štíty, šaty a zástery.

„Bez bezpečných dodávateľských reťazcov je riziko pre zdravotníckych pracovníkov na celom svete reálne. Priemysel a vlády musia konať rýchlo, aby zvýšili ponuku, zmiernili vývozné obmedzenia a zaviedli opatrenia na z

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály