Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Nová metóda prezradí presný čas úmrtia aj po desiatich dňoch

Dátum: Rubrika: Ekonomika a manažment

Vedecký tím z univerzity v rakúskom Salzburgu prišiel s novou metódou na určenie presného času úmrtia, a to dokonca aj vtedy, ak od úmrtia prešlo už 10 dní. Uvedená metóda by mohla mať obrovský význam predovšetkým v oblasti súdneho lekárstva, pretože by pomohla presne určiť čas úmrtia obete aj po tak dlhej dobe. V súčasnosti zatiaľ nie je k dispozícii spoľahlivý spôsob určenia času úmrtia po 36 hodinách od jeho nastania, čo často komplikuje priebeh vyšetrovania a prácu odborníkov v súdnom lekárstve.

Nový výskum sa realizoval skúmaním rozkladu svalových proteínov a enzýmov u ošípaných, avšak vedci z univerzity v Salzburgu uvádzajú, že táto metóda je veľmi dobre použiteľná práve aj v oblasti súdneho lekárstva. Pozorovaním toho, ako svalové proteíny a enzýmy degradujú u ošípaných, vyvinuli nový spôsob odhadovania doby úmrtia, pričom táto metóda funguje až do najmenej 240 hodín po úmrtí.

V priebeh

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály