Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Nové technológie pomáhajú skúmať rozhodovanie lekárov

Dátum: Rubrika: Trendy

Metóda využitia videozáznamu má snahu zlepšiť riešenie situácií, ktoré vzniknú hlavne pri urgentnej starostlivosti. Prepojenie techniky videozáznamu z hľadiska lekára spolu s následným rozhovorom, kde výskumník s lekárom rozoberie jednotlivé vzniknuté situácie, poskytuje lepšie pochopenie toho, ako lekári uskutočňujú závažné klinické rozhodnutia o zdravotnom stave pacienta v autentickom prostredí. Štúdia, ktorá sa zaoberala uvedenou problematikou, bola zverejnené v júlovom vydaní Academic Emergency Medicine, časopise Society for Academic Emergency Medicine.

Štúdia doktora Thierry Pelaccia a ďalších jeho spolupracovníkov je prvou štúdiou svojho druhu, ktorá sa zaoberá využitím videozáznamu, ktorý vykoná pri svojej práci lekár a bola použitá na štúdiu spôsobov lekárskeho rozhodovania sa v rôznych situáciách, ktorým je lekár v kontakte s pacientom vystavený. Štúdia sa sústredila najmä na klinické rozhodovanie v urgentnej medicíne.

Metóda výskumu

Metóda, ktorá

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály