Portál určený zdravotníckym pracovníkom, právnikom a zamestnancom štátnych a verejných inštitúcií

Online časopis

Online hodnotenie je pre lekárov stresujúce

Dátum: Rubrika: Trendy

Online hodnoteniu lekárov sa najnovšie venovala štúdia uverejnená v časopise Journal of General Internal Medicine. Štúdia pod vedením doktorky Alison Hollidayovej z americkej Harvard Medical School zdôrazňuje, aké dôležité je sledovať vplyv nezávislých hodnotiacich webových stránok na lekárov, ale aj na pacientov. Záver štúdie je však jednoznačný, online hodnotenia a diskusie o kvalite starostlivosti, ktorú lekári poskytujú môže u lekárov zvyšovať pocit stresu. Na druhej strane však majú pacienti pocit, že im takéto informácie umožňujú lepšie rozhodovanie týkajúce sa ich zdravia.

V súčasnej dobe internetu existuje v každej krajine množstvo nezávislých portálov, ktoré poskytujú verejnosti priestor na hodnotenie lekárov. Na podobných portáloch si pacienti môžu vyhľadať lekárov podľa mena, bydliska, špecializácie a pod. Pacienti hodnotia prístup lekára, spokojnosť s vyšetrením, samotnou liečbou a môžu pridávať aj slovné komentáre. Lekári majú taktiež možnosť na svoje hodnotenie reagovať. V každej krajine však prebieha aj diskusia o objektívnosti takéhoto hodnotenia. Zatiaľ čo časť lekárov podobnú možnosť hodnotenia víta, časť sa obáva, že neobjektívne hodnotenia poskytujúce často veľmi subjektívny názor pacienta môžu negatívne ovplyvniť potenciálnych pacientov lekára.

Výskum nezávislých hodnotiacich portálov

Nezávislé stránky sú spravované súkromnými spoločnosťami, ako sú napríklad v USA stránky Healthg

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály